PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836498}

W labiryncie

L'uomo del labirinto
6,0 5 363
oceny
6,0 10 1 5363
4,4 7
ocen krytyków
W labiryncie
powrót do forum filmu W labiryncie

Liczba 23, o co chodzi?

ocenił(a) film na 6

Przez cały film przewija się ta liczba. 2323 kod do drzwi w labiryncie, Kolega Brasso mieszka pod numerem 23. Kamera w labiryncie numer 23. Mieszkanie prostytutki 23 przedzielone jednorożcem. Pokój Sam w szpitalu 23.
Czy ktoś wie o co chodzi z tą liczbą?
Bo tapetę w domu Brasso łatwo rozwikłać przy pomocy lusterka ale z tą liczbą to bardziej zakręcone.
Proszę o jakieś wskazówki.

Odi

Dodać do tego:
- porwanie: 23 lutego
- numer drogi gdzie znaleziono Samantę
- liczba składowa na tablicy rejestracyjnej samochodu detektywa
- liczba na drzwiach w domu Brasso
- liczba na telefonie na który dzwoni dostawca pizzy
- wiek namłodszego dziecka postaci granej przez Hoffmana

ocenił(a) film na 9
intervieri

https://www.anahana.com/pl/angel-numbers/23-angel-number

ocenił(a) film na 8
Odi

A o co chodzi z tą tapetą? To mi ewidentnie umknęło.

Odi

Sam się nad tym zastanawiam, może data końca świata?Kto wie. Obejrzyj sobie Numer 23 z Jimem Careyem.

ocenił(a) film na 6
Odi

Ach, czyli rozwiązanie jest nieznane? Też się nad tym zastanawiałam podczas seansu.

ocenił(a) film na 8
Odi

Podzielcie 2 przez 3 :) myślę, że o to chodziło autorowi

ocenił(a) film na 6
Paulyna_Ana

Czyli, że autor ciągle wplata w to wszystko szatana? Hm wydaje mi się to zbyt proste jakby co dodam co doczytałem na temat 23. W bibli W jest literą oznaczającą szatana, a W jest na 23 miejscu w alfabecie łacińskim. Mimo wszystko wydaje mi się, że 23 ma jeszcze dodatkowe znaczenia tylko w tym filmie.

Paulyna_Ana

Zaokrąglając 0,67 lub 0,667 lub 0,6667 a tak naprawdę 0,(6) no i? Wynik który nic nie znaczy. Czyli wg twórcy filmu liczba nie ma sensu. Wymyślił ją dla zabawy widzów.

ocenił(a) film na 6
Paulyna_Ana



2/3 = 0,666666 szatana...            To nawet nie 0,7.

Odi

Umknęła mi tapeta... Chodziło o to, że można ją oglądać z lusterkiem jak komiks czy coś innego?

ocenił(a) film na 6
edyska92

Tapeta na kilku dalekich ujęciach zawiera krzyż i postać na tronie na zbliżonych ujęciach jest nieco inna można zastosować lusterko przynajmniej ja tak to odbieram.

Odi

dzięki

użytkownik usunięty
Odi

Zagadka liczby 23. Dla jednych liczba 23 oznacza szczęście, dla innych pecha. Chyba żadna liczba nie zrobiła takiej furory w kulturze undergroundu, no może z wyjątkiem 666 :)

użytkownik usunięty
Odi

Reset w 2030 roku? ujawniaja nam?

ocenił(a) film na 10
Odi

Do tego to dwudziesta trzecia dycha, jaką dałem filmom na FW. Zgroza :)

ocenił(a) film na 7
LukaszJarosz25

To musi coś znaczyć xD

ocenił(a) film na 10
Odi

"Director-writer Donato Carrisi repeated elements in this film that were used in his previous 2017 film "The Girl in the Fog" (original Italian title: La ragazza nella nebbia): Another detective character (played by Toni Servillo), plot about a kidnapped girl, repetitive use of the number 23, significant use of the color red, mentions of the day Tuesday, cat, psychotropics, white suspected vehicle, fish/mermaid, psychiatrist, religion, snow as a backdrop and some old-fashioned equipment."

"In this film and Donato Carrisi's previous film "Girl in the Fog" (2017) is the repetitive use of the number 23. The significance of the number 23, known as the "23 enigma" has been popularized by various books, movies, and conspiracy theories. Donato Carrisi's number 23 is used in his films as an unlucky number associated with murder, death, and danger. In Italian history, for example, the Roman general Julius Caesar was stabbed 23 times."

Źródło IMDB

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones