PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836498}

W labiryncie

L'uomo del labirinto
6,0 5 367
ocen
6,0 10 1 5367
4,4 7
ocen krytyków
W labiryncie
powrót do forum filmu W labiryncie

Donato Carrisi

ocenił(a) film na 8

Zaznaczam spoiler, więc jak zaglądasz tutaj to na własną odpowiedzialność.

Na filmie jeszcze nie byłam ale się wybiorę, bo chyba jest to tak jak Milczenie owiec jedna z lepszych ekranizacji książki.
Samą książkę przeczytałam nie będąc świadoma, że to kontynuacja cyklu o Mili Vasquez. Miało to niesamowite dla mnie znaczenie bo autorowi udało się prawie do końca mnie zwieść. A jednocześnie czytając dużo wcześniej ten cykl potrafię zrozumieć dlaczego wszystko to się wydarzyło.
Cykl Mila Vasquez opowiada o człowieku, który inspiruje innych do zbrodni, podsyca w nich najgorsze instynkty i zaraża złem. To tytułowy Zaklinacz, Frankie z koszmaru, który przeżyła sama Mila w wieku 12 lat, Pan z Dobranocki. Zbrodnie, których się dopuszczają ludzie pod jego wpływem to koszmary, jakie nie potraficie Sobie wyobrazić.
Z kolei Mila to kobieta, która w dzieciństwie została porwana przez człowieka zainspirowanego przez Zaklinacza. Po 21 dniach udało jej się uciec a właściwie została uwolniona przy pomocy nadzwyczajnych mocy pewnej zakonnicy. I zakonnica i Zaklinacz to dwie postaci posiadające surrealistyczne zdolności, przy czym jedna wykorzystuje je w dobrych celach a druga w złych. Wydaje się, że ideą cyklu jest to, że zło cały czas próbuje dopaść Milę bo to jedyna postać, której nie udało się złamać. Tu w Labiryncie wciela się w postać doktora Greena, niemniej nie sądźcie, że to jest prawdziwy Zaklinacz.

ocenił(a) film na 10
doronia_mroz

Wychodzi na to, że Zaklinacz wciąż nie potrafi złamać Mili. Polecam film, bo rzuca nowe światło na całą historię. Dzięki za przypomnienie, że Mila spotkała się w dzieciństwie ze zbrodnią Zaklinacza, bo uleciało mi to z głowy, a czytałem kilka lat temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones