PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11794}

Wszyscy ludzie prezydenta

All the President's Men
7,6 21 633
oceny
7,6 10 1 21633
7,7 22
oceny krytyków
Wszyscy ludzie prezydenta
powrót do forum filmu Wszyscy ludzie prezydenta

lekkie rozczarownie jest

użytkownik usunięty

wielki temat, ale nie trzymał w napięciu, cały film to schemat: dzwonienie i łażenie po domach - sztuczki na informatorach - zdobycie info - i tak w kółko. Klimat świetny ale czegoś zabrakło. 6/10

użytkownik usunięty

to jest film oparty na faktach, opowiadający o żmudnej pracy dziennikarzy a nie film akcji o ratowaniu świata przed obcymi :)

Bardzo dobry film. Wspaniała scenografia. Cała prawda o aferze Watergate. Dobra gra aktorska, choć prawdą jest, że skupywała się głównie na zdobyciu prawdziwych informacji potrzebnej do opisania jej w gazecie. Ale to niczego nie zmienia, wg mnie naprawdę wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 5

Zabrakło zdecydowanie klimatu, nie czułem jako widz, że dziennikarze sa o krok od jakiegos waznego odkrycia, brak napięcia i otoczki tajemniczości. Jakies mdłe trochę to było, ogolnie zawód.

użytkownik usunięty
balech

Jestem własnie na 2 roku studiów dziennikarskich i uważam, że film jest kapitalny. Idealnie pokazuje jak wygląda dziennikarstwo śledcze.

ocenił(a) film na 5

Ehh też się zawiodłem, film schematyczny od początku do końca, domyślałem się że nie ma co liczyć na fajerwerki ale z ekranu wiało po prostu nudą. Szokiem dla mnie jest to że ten film zgarną 4 oscary !!! Ale to pewnie dlatego że był to jeszcze wtedy temat na czasie.

Ale czego zabrakło? Wybuchającego samochodu? Snajpera, który celowałby w jednego z dziennikarzy?

użytkownik usunięty
RHW

napięcia zabrakło, tego magicznego czegoś, co przykuwa przed ekran. w thrillerze politycznym powinno być poczucie zagrożenia głównego bohatera, balansowania na krawędzi. zabrakło mi emocji, zagrożenia, po prostu napięcia. wcale nie trzeba było wysadzać samochodów, ale można to było zrobić prostymi zabiegami reżyserskimi, montażem i muzyką.

Oczywiście, ze można było, ale po co?
Właśnie chodzi o tą żmudną dziennikarską "robotę". Drążenie tematu. Dociekanie prawdy. Może wydawać się nudne, ale przynajmniej jest prawdziwe.
Kiedyś ludzie byli inni i inaczej "kręciło" się filmy. Teraz wszystko musi być szybciej, bardziej intensywnie.

użytkownik usunięty
RHW

wiem, że inaczej się kręciło, ja też jestem z pokolenia tych, co wolą starsze filmy bo narracja była spokojniejsza. nie chodzi mi o to by ją przyspieszyć ale by nadać jej większej wagi emocjonalnej. filmy sprzed lat to właśnie potrafiły, porównaj sobie ten film z rozmową coppoli albo z trzema dniami kondora albo z francuskim łącznikiem, tam czuć tą atmosferę grozy, napięcie. tu jakoś było zbyt lajtowo jak dla mnie ale film mi się podobał ogólnie.

No widzisz, jeżeli chodzi o "Rozmowę" to próbowałam kilka razy i za każdym razem zasypiałam.
przepraszam, za trochę wyniosły ton mojej poprzedniej wypowiedzi.

użytkownik usunięty
RHW

hmm dla mnie akurat rozmowa miała genialny klimat, wciągący, ale po to mamy różne gusta, żeby inaczej odbierać filmy. spoko, nie czułem, by ton twojej wypowiedzi był jakiś wyniosły. pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones